english version
stadiony

Provozy zimních stadionů jsou jednou z klíčových skupin našich zákazníků. Provádíme jak výstavby a kompletní rekonstrukce stadionů, tak i opravy a údržbu.

Z hlediska koncepce chlazení ledových ploch rozlišujeme přímé a nepřímé chlazení. Každý ze systémů má své výhody a nevýhody - u přímého chlazení nižší energetická náročnost, avšak náplň čpavku 2000 - 4000 kg, u nepřímého pouze cca 300 kg čpavku (např. na ZS Úvoz jen 120 kg), ale vyšší provozní náklady vlivem dvojího přestupu tepla.

Rekonstrukce strojoven řešíme komplexně - tedy jak chlazení, tak i izolace, elektro zapojení, systém měření a regulace s vizualizací na PC v kanceláři vedoucího nebo strojníků. Při těchto zakázkách instalujeme pístové nebo šroubové kompresory, deskové výměníky, tlakové nádoby, čerpadla, kondenzační stranu řešíme buď odpařovacím kondenzátorem, nebo deskovým kondenzátorem a chladící věží. Velký důraz klademe na využívání odpadního tepla - instalací deskových nebo spirálových výměníků. Získané teplo lze použít pro rozpouštění sněhu ve sněžné jámě, k předehřevu vody pro rolbu a k předehřevu TUV pro šatny.

Potrubní rošt provádíme pro přímé chlazení ocelovým potrubím, pro nepřímé chlazení v plastovém potrubí nebo na přání zákazníka také v oceli. Kontinuálně litou betonáží technologické desky docilujeme perfektní rovinatosti plochy. Povrch je bezprašný a pod potrubním roštem jsou uchyceny patky nástaveb pro využití plochy v letních měsících k míčovým hrám (tenis, basketbal, volejbal, nohejbal). Hrazení plochy jsou masivní navzájem vyměnitelné panely jejichž základem jsou ocelové rámy z jackelů , potažené vysoce deskami z bílého Polyethylenu o tloušťce 10 mm. Jako ochranná skla jsou používány bezpečnostní skla FLOAT. Dodat můžeme i kryty reklam na mantinel.

 
Charbulova 74, 618 00 Brno, tel.: 548 534 830, fax: 548 533 907, brnofrost@brnofrost.cz